Wielkie emocje w Pucharze Tymbarku w finale kategorii U-8 i U-10 w Nowinach. Bliźniacy z Kielc w formie, Laura Łysagórska pokazała klasę

Dorota Kułaga
od 7 lat
We wtorek, 14 maja, w Nowinach o zwycięstwo w wojewódzkim finale Pucharu Tymbarku walczyli zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych - U-8 i U-10. Była wielka radość zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego i łzy tych, którzy w finale musieli przełknąć gorycz porażki.

Wielkie emocje w finale kategorii U-8 i U-10 w Pucharze Tymbarku

Wielkie
Na boiskach w Nowinach rywalizowało prawie 500 najmłodszych adeptów futbolu. Emocje były ogromne. W niektórych meczach była tez twarda walka, czasem niezgodna z przepisami, jak choćby w spotkaniu Szkoły Podstawowej 39 ze Starem Starachowice. Trzech zawodników drużyny z Kielc prowadzonej przez Alicję Sołtys musiało być opatrywanych przez służby medyczne.

Zobacz zdjęcia z finału U-10 i U-8

W kategorii U-8 dziewcząt zwyciężyła Piąteczka Skarżysko-Kamienna, a w tej kategorii w gronie chłopców zwyciężył zespół Orliki CK. W kategorii U-10 triumfowała drużyna ZPO Sportowa Klimontów, a wśród chłopców Kiełki Kielce. Nagrody dla najlepszych wręczali między innymi Mariusz Słabiak, Piotr Gadecki i Paweł Rybus ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Piąteczka Skarżysko-Kamienna w finale 2:1 pokonała Akademię Piłkarską PSP Klimontów. Po zwycięstwo sięgnęła w dużej mierze dzięki Laurze Łysagórskiej. Ta lewonożna zawodniczka dokonała nie lada wyczynu. Została królem strzelców turnieju w kategorii U-8 z dorobkiem 15 bramek. Ale warto zaznaczyć, że były to wszystkie bramki zdobyte przez skarżyski zespół!

-To lewonożna zawodniczka o ogromnym potencjale. Zdecydowanie wyróżniała się w tym turnieju

- mówił Michał Dudek, trener Piąteczki.

-Trenuję cztery lata. Bardzo dobrze mi się grało w tym turnieju. Cieszę się z bramek i ze zwycięstwa naszej drużyn. Kto jest moim ulubionym piłkarzem? Cristiano Ronaldo