Wielka sensacja-Korona odpada z Pucharu Polski

f.
Wielka sensacja w Wejherowie. Miejscowy Gryf, grający na co dzień w III lidze.

Piłkarze z pomorza nie przestraszyli się lidera T-Mobile Ekstraklasy i ostatecznie pokonali Koronę 1:0.

Jedyną w tym meczu bramkę dla gospodarzy w 24. minucie meczu zdobył Krzysztof Wicki.

Już od pierwszego gwizdka sędziego drużyną przeważającą był III-ligowy zwycięzca meczu. Gracze Gryfa stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki w pierwszych 15 minutach. Groźnie strzelali najpierw Mateusz Toporkiewicz, później Maciej Szymański, jednak strzał pierwszego pewnie obronił Wojciech Małecki, a chwilę później piłka powędrowała nad jego bramką. W 24. minucie golkiper Korony musiał wyciągać piłkę z bramki. Wprawdzie przy strzale Grzegorza Gicewicza zdołał jeszcze instynktownie interweniować nogą, jednak dobitka Krzysztofa Wickiego znalazła drogę do siatki.

Drugie 45 minut Korona starała się odrobić straty. Najgroźniej było w 61. minucie, kiedy wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Zieliński uderzył na bramkę Wiesława Ferry. Piłka po jego strzale trafiła jednak tylko w słupek. Atakować starali się też gospodarze, ale skupili się głównie na obronie korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry piłkarze Gryfa mieli nawet szansę na powiększenie prowadzenia, jednak po rzucie wolnym piłka uderzyła w poprzeczkę.

Składy obu drużyn na to spotkanie:

Gryf: Wiesław Ferra- Sebastian Kowalski, Przemysław Kostuch, Adrian Kochanek, Paweł Politowski- Łukasz Krzemiński (zm. 90. Bartosz Tatarczuk), Maciej Szymański, Jarosław Felisiak, Krzysztof Wicki (zm. 49. Dawid Pomorski), Grzegorz Gicewicz-Mateusz Toporkiewicz (zm.81. Robert Szudrowicz).

Korona:Wojciech Małecki-Dominik Lenart (zm. 62, Piotr Malarczyk), Krzysztof Kiercz, Hernâni, Paweł Kal-Jacek Kiełb, Kamil Kuzera, Łukasz Maliszewski (zm. 58. Michał Zieliński), Paweł Kaczmarek, Mateusz Janiec (zm. 46. Jakub Bąk)-Łukasz Cichos.